ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ 1 - ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ 2

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ: ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ 1

ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ 2

Α.

Έναρξη Μαθημάτων- Οδηγίες Αυτοεγγραφής.

Καλημέρα σε όλες / όλους!

Τα ηλεκτρονικά μαθήματα  στην ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ 1 του χειμερινού εξαμήνου, θα ξεκινήσουν την Tρίτη  13 Οκτωβρίου  15:00-17:00 -δηλαδή την συνηθισμένη ώρα του μαθήματός μας- και θα γίνουν με τη μορφή τηλεδιασκέψεων (πλατφόρμα big blue button μέσω ΑΥΤΟΕΓΓΡΑΦΗΣ στο  e-learning).

Σύμφωνα με την ΚΥΑ καθώς και τις οδηγίες που έχουμε από την πρυτανεία, τα μαθήματα που έχουν ακροατήριο μεγαλύτερο από 50 φοιτητές θα γίνονται διαδικτυακά.

Οι τηλεδιασκέψεις θα γίνονται με την πλατφόρμα BBB μέσα από το elearning.
Το δωμάτιο συνεδρίασης θα είναι ενεργό 30 λεπτά πριν ξεκινήσει το μάθημα.

Προσοχή:

Απαιτείται αυτοεγγραφή Φοιτητή στο μάθημα

Οδηγίες Αυτό-εγγραφής:

1.  Εισέλθετε στην πλατφόρμα του Moodle μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης https://elearning.auth.gr

2.  Εντοπίζετε το μάθημα στο οποίο θέλετε να εγγραφείτε είτε από τη λίστα των μαθημάτων του Τμήματος στο οποίο ανήκει ή μέσω της μπάρας αναζήτησης

3.  Αφού εντοπίσετε το μάθημα, βλέπετε τον τίτλο του μαθήματος, το όνομα του καθηγητή ή των καθηγητών και το εικονίδιο της αυτό -εγγραφής

4.  Στη συνέχεια πατήστε επάνω στον τίτλο του μαθήματος και θα εγγραφθείτε αυτόματα

Οδηγίες με εικόνες PDF

Β.

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2020-2021

ΤΡΙΤΗ 13 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ,   15:00-17:00

ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ 1

Ρ.Αργυράκη-Τ.Τρανός

(πλατφόρμα big blue button στο e-learning μέσω ΑΥΤΟΕΓΓΡΑΦΗΣ).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ,  15:00-17:00

ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ 2

Ρ.Αργυράκη-Τ.Τρανός

(πλατφόρμα big blue button στο e-learning μέσω ΑΥΤΟΕΓΓΡΑΦΗΣ).

Γ.ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

Για ΜΗ τεχνικές πληροφορίες που αφορούν αποκλειστικά στα  αντικείμενα διδασκαλίας μπορείτε να γράψετε στα μέιλ των διδασκόντων : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Όσοι-ες  ενδιαφέρεστε να παρακολουθήσετε τα μαθήματα επιλογής: Ειδικά Θέματα Θεωρίας της   Τέχνης 1 και Ειδικά Θέματα Θεωρίας της   Τέχνης 2, πρέπει να επικοινωνήσετε άμεσα με τους διδάσκοντες.

Να είστε όλες/οι καλά!

οι διδάσκοντες: