Τα μαθήματα θα γίνονται είτε δια ζώσης, είτε εξ αποστάσεως.

Διευκρινήσεις για τον τρόπο σύνδεσης θα δίνονται από τους διδάσκοντες.

Διευκρίνηση για Οδηγίες Αυτό-εγγραφής:

1.  Εισέλθετε στην πλατφόρμα του Moodle μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης https://elearning.auth.gr

2.  Εντοπίζετε το μάθημα στο οποίο θέλετε να εγγραφείτε είτε από τη λίστα των μαθημάτων του Τμήματος στο οποίο ανήκει ή μέσω της μπάρας αναζήτησης

3.  Αφού εντοπίσετε το μάθημα, βλέπετε τον τίτλο του μαθήματος, το όνομα του καθηγητή ή των καθηγητών και το εικονίδιο της αυτό -εγγραφής

4.  Στη συνέχεια πατήστε επάνω στον τίτλο του μαθήματος και θα εγγραφθείτε αυτόματα

Οδηγίες με εικόνες PDF

Ενημερώνουμε τους/τις πρωτοετείς φοιτητές/τριες που ΔΕ διαθέτουν ακόμη ιδρυματικό λογαριασμό ότι μπορούν να πραγματοποιούν είσοδο στο elearning.auth.gr ως επισκέπτες, ώστε να βλέπουν το περιεχόμενο όποιων μαθημάτων επιτρέπουν την πρόσβαση επισκέπτη.

Οδηγίες για να συνδεθείτε στο elearning με πρόσβαση επισκέπτη θα βρείτε εδώ.

Οι επισκέπτες ενός μαθήματος έχουν δικαίωμα να βλέπουν το υλικό του π.χ. σημειώσεις διαλέξεων, βίντεο κ.α. αλλά όχι να συμμετέχουν στις δραστηριότητές του.

Αν κάνοντας κλικ στον τίτλο ενός μαθήματος δείτε στην οθόνη σας το μήνυμα «Οι επισκέπτες δεν έχουν πρόσβαση στο μάθημα αυτό. Παρακαλούμε συνδεθείτε (με τον λογαριασμό σας).» αυτό σημαίνει ότι για το συγκεκριμένο μάθημα η διδακτική ομάδα ΔΕΝ ενεργοποίησε την πρόσβαση επισκέπτη και άρα δεν μπορείτε να δείτε το υλικό του.

Υπηρεσία Ηλεκτρονικών Μαθημάτων
Βιβλιοθήκη και Κέντρο Πληροφόρησης
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Τηλ. :+30 2310 99 7272, +30 2310 99 5381
email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.