Γνωστοποιείται ότι οι φοιτητές του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών  για να ορκιστούν ως πτυχιούχοι πρέπει:

-Να έχουν εξετασθεί με επιτυχία σε όλα μαθήματα, υποχρεωτικά και επιλογής

-Να έχουν συμπληρώσει δέκα (10) εξάμηνα φοίτησης υποχρεωτικά

- Να υποβάλουν μέχρι την 3η Νοεμβρίου 2020,  ηλεκτρονικά (από το ακαδημαϊκό τους email) σχετική αίτηση στη Γραμματεία του Τμήματος στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.,  προκειμένου να διενεργηθεί ο  έλεγχος  για την επιτυχή εξέταση των μαθημάτων των εξαμήνων, πριν από την παρουσίαση των Διπλωματικών Εργασιών.

-Να έχουν εξετασθεί επιτυχώς στη Διπλωματική Εργασία που θα πραγματοποιηθεί στις 9-10-11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020.

-Να υποβάλλουν ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ μετά την ανακοίνωση του αποτελέσματος της Διπλωματικής Εργασίας.

-Να έχουν παραδώσει συμπληρωμένο σύμφωνα με το προτεινόμενο σχέδιο το στικάκι ή το dvd, στην κυρία Αλίκη Μαρτζοπούλου (Πέμπτο Εργαστήριο Ζωγραφικής, Παλαιά Θέρμη, τηλ. 2310992465) με απαραίτητο πληροφοριακό υλικό (φόρμες προς συμπλήρωση κ.λ.π.) για την δρομολόγηση της έκθεσης των αποφοίτων και του αρχείου αποφοίτων του Τμήματος

-Να επιστρέψουν στα εργαστήριά τους τυχόν εξοπλισμό που έχουν δανειστεί κατά την διάρκεια των σπουδών τους.

Δύο ώρες πριν την ορκωμοσία οι φοιτητές πρέπει να καταθέσουν στην Γραμματεία:

1. Βεβαίωση της  Βιβλιοθήκης ότι δεν έχουν εκκρεμότητες
  2. Να προσκομίσουν την ακαδημαϊκή ταυτότητα (πάσο) ή το Βιβλιάριο Σπουδών

Σε περίπτωση απώλειας των παραπάνω θα προσκομίζεται στη Γραμματεία Υπεύθυνη Δήλωση.

1. Διπλότυπο είσπραξης 32 Ευρώ από την Τράπεζα Πειραιώς (στο λογαριασμό 5272-041780361) για τη μεμβράνη του πτυχίου, εφόσον επιθυμούν να εκδοθεί το πτυχίο σε μεμβράνη.
  2. Διπλότυπο είσπραξης 6 Ευρώ από την Τράπεζα Πειραιώς (στο λογαριασμό 5272-041780361) για κάθε επιπλέον πιστοποιητικό. Οι δημόσιοι υπάλληλοι πληρώνουν παράβολο 3,00 ευρώ.

Τα πιστοποιητικά που χορηγούνται δωρεάν μετά την ορκωμοσία είναι:

1. Αντίγραφο πτυχίου
  2. Παράρτημα Διπλώματος (Diploma Supplement) στα ελληνικά και στα αγγλικά
  3. Πιστοποιητικό για στρατολογική χρήση (Προαιρετικά)
  4. Πιστοποιητικό "Ιntegrated Μaster"
  5. Αναλυτική Βαθμολογία

Τα επιπλέον πιστοποιητικά που θα ζητηθούν χορηγούνται εντός δέκα (10) ημερών από την ημέρα της ορκωμοσίας.