Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί η προκήρυξη του Ιδρύματος Azrieli (Ισραήλ) σχετικά με πρόγραμμα υποτροφιών (fellowships) εκπόνησης μεταδιδακτορικής έρευνας στους τομείς: της Επιστήμης-Τεχνολογίας-Μηχανικής-Μαθηματικών (STEM, 18 θέσεις), των Ανθρωπιστικών Επιστημών (3 θέσεις) και των Κοινωνικών Επιστημών (3 θέσεις)

Η υποτροφία χορηγεί ετήσιο επίδομα ύψους περίπου 47.000 ευρώ και αφορά υποψήφιους/-ες που είναι ήδη κάτοχοι ή πρόκειται να τους απονεμηθεί Διδακτορικό Δίπλωμα αναγνωρισμένου πανεπιστημίου εκ των χωρών ΕΕ, ΕΟΧ, Η.Β. και Καναδά

Προθεσμία υποβολής αίτησης είναι η 1η Νοεμβρίου 2020, με την προϋπόθεση οι ενδιαφερόμενοι/-ες, με δική τους ευθύνη, να έχουν βρει ακαδημαϊκό σπόνσορα (επόπτη), μέλος διδακτικού προσωπικού πανεπιστημίου του Ισραήλ.

Ioanna Korpidou
Τμήμα Σπουδών
Department of Studies
Aristotle University of Thessaloniki
541 24 Thessaloniki, Greece
Tel: +30-2310-994168
FAX: +30-2310-995112
E-mail:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.