Καλλιτεχνικές Ανακοινώσεις

ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/-ΤΡΙΩΝ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ, ΜΕ ΤΙΜΩΜΕΝΗ ΧΩΡΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (FONTAINEBLEAU, ΓΑΛΛΙΑ) - 16.2.2018

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακαίνωση σχετικά με πρόσκληση του 8ου φεστιβάλ Ιστορίας της Τέχνης (Fontainebleau, Γαλλία) προς Έλληνες φοιτητές και Ελληνίδες φοιτήτριες Ιστορίας της Τέχνης, προχωρημένου επιπέδου (1ου και 2ου κύκλου μεταπτυχιακών σπουδών), για συμμετοχή στην 6η Διεθνή Συνάντηση Φοιτητών & Φοιτητριών, που θα διεξάγεται εκ παραλλήλου, από 1 έως 3 Ιουνίου 2018.

Η συμμετοχή είναι επιχορηγούμενη, καλύπτοντας τη διατροφή, τα έξοδα διαμονής (4 διανυκτερεύσεις) και μερικώς (ποσό 140 €) τα έξοδα μετακίνησης. Η γνώση της γαλλικής γλώσσας είναι επιθυμητή.

Προθεσμία εκδήλωσης ενδιαφέροντος, με τα απαιτούμενα συνοδευτικά, είναι η 16η Φεβρουαρίου 2018