ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ & ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΟΜΕΝΟΥΣ/ΕΣ ΑΠΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ, ΙΜΒΡΟ, ΤΕΝΕΔΟ

Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου, 2024

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με το πρόγραμμα υποτροφιών «Τιμώντας τους Κωνσταντινουπολίτες Δασκάλους μας» το οποίο απευθύνεται σε έως δεύτερης γενιάς φοιτητές και φοιτήτριες μεταπτυχιακών σπουδών ή Υ.Δ., με καταγωγή από την Κωνσταντινούπολη, την Ίμβρο και την Τένεδο, ανεξαρτήτως τόπου σπουδών και κατοικίας. Οι υποψήφιοι/-ες πρέπει να έχουν ολοκληρώσει τις προπτυχιακές σπουδές τους και να διανύουν τις μεταπτυχιακές σπουδές ή το διδακτορικό τους, ή να έχουν γίνει δεκτοί σε αντίστοιχο πρόγραμμα.

Οι τρεις (3) υποτροφίες, στη μνήμη, αντίστοιχα, διαπρεπών καθηγητών της Ομογένειας, χορηγούνται για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 ή το επόμενο εφόσον οι υποψήφιοι/-ες έχουν γίνει δεκτοί/-ές σε πρόγραμμα σπουδών.

Η αίτηση, με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, υποβάλλεται ηλεκτρονικά έως τις 15 Μαρτίου 2024.

Ioanna Korpidou
Τμήμα Σπουδών