Αναβολή εξέτασης μαθημάτων λόγω καταλήψεων

Τετάρτη 24 Ιανουαρίου, 2024

Η Συνέλευση του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών στη σημερινή συνεδρίαση της (Τετάρτη 24/1/2024) αποφάσισε ότι λόγω των φοιτητικών καταλήψεων στις εγκαταστάσεις του τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών μέχρι και την Τετάρτη 31/1/2024, οι εξετάσεις των μαθημάτων τις ημέρες αυτές αναβάλλονται.

Επειδή οι καταλήψεις μπορεί να συνεχιστούν και πέραν αυτής της ημερομηνίας, η αναβολή των εξετάσεων θα παραταθεί αντίστοιχα. Σε περίπτωση, έστω και προσωρινής, διακοπής της κατάληψης, οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν κανονικά για εκείνες τις ημέρες και σύμφωνα με το ισχύον πρόγραμμα της εξεταστικής, εκτός εάν υπάρξει διαφορετική ενημέρωση από τους διδάσκοντες των μαθημάτων ή το Τμήμα.

Θα γίνει προσπάθεια στα πλαίσια του εφικτού και σύμφωνα με τις τυχόν αποφάσεις της Διοίκησης του ΑΠΘ, τις όποιες ανάγκες για αναπλήρωση διδακτικών ωρών του χειμερινού εξαμήνου και τις εκπαιδευτικές ανάγκες του εαρινού εξαμήνου να μην χαθεί η τρέχουσα εξεταστική.

Ειδική μέριμνα θα ληφθεί για τους επί πτυχίω φοιτητές.

Δημήτριος Ζουρούδης
Πρόεδρος Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών