ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΕΝΑΝΤΙ ΚΟΣΤΟΥΣ ΔΙΔΑΚΤΡΩΝ ΓΙΑ ΜΟΝΟΕΤΗ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΟΥ Η.Β. – ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ (1η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 13/3)

Τετάρτη 13 Μαρτίου, 2024

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με το πρόγραμμα υποτροφιών GREAT, το οποίο θα χορηγήσει, για το ακ. έτος 2024–25, 11 υποτροφίες, ύψους £10.000 έναντι κόστους διδάκτρων, σε φοιτητές και φοιτήτριες από την Ελλάδα, για την παρακολούθηση συγκεκριμένων μονοετών μεταπτυχιακών προγραμμάτων σε συγκεκριμένα πανεπιστήμια του Η.Β.

Η προθεσμία υποβολής αίτησης διαφέρει ανά Πανεπιστήμιο. Για το Imperial College London η προθεσμία λήγει στις 13 Μαρτίου 2024.

Την Παρασκευή 15 Μαρτίου στις 12.00, θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή συνάντηση, κατά τη διάρκεια της οποίας εκπρόσωποι των συγκεκριμένων πανεπιστημίων θα ενημερώσουν για τα συνδεόμενα με την υποτροφία προγράμματα, τις διαδικασίες αίτησης και διεκδίκησης της υποτροφίας και θα απαντήσουν στα ερωτήματα των ενδιαφερομένων.
Απαιτείται εγγραφή

Ioanna Korpidou